CHEMIKALS

Marka EKOBRAN należy do Chemikals Sp. z o.o. (www.chemikals.pl) - największego i najnowocześniejszego terminala przeładunkowego na granicy polsko-rosyjskiej. Terminal zajmuje teren o powierzchni 32ha, jest położony w bezpośredniej bliskości przejścia granicznego Braniewo-Mamonowo oraz graniczy ze stacją PKP Braniewo.
Terminal Chemikals został zbudowany jako projekt greenfield w2003 roku, stąd wysoka jakość infrastruktury i maszyn, wysoki potencjał przeładunkowy i efektywność oraz nowoczesność rozwiązań.

Od 2013 roku Chemikals Sp. z o.o. jest częścią PEKAES S.A.
Wieloletnie obserwacje rynku ekogroszku w Polsce utwierdziły nas w przekonaniu, że występuje na nim znaczny niedobór dobrego gatunkowo paliwa do kotłów retortowych, które gwarantowałoby długookresową stabilność parametrów. Luka ta zapełniana jest przez różnego rodzaju mieszanki węgli o diametralnie różnych właściwościach powodując u użytkowników znaczne niezadowolenie.

 


Dlatego też zdecydowaliśmy się wprowadzić na rynek nową markę ekogroszku – EKOBRAN. Surowcem do produkcji jest węgiel energetyczny pochodzący z Syberii. Po wydobyciu jest on poddawany obróbce płukania (płukanie w ciężkiej cieczy) pozbawiającej go zanieczyszczeń skalnych, będących częstą przyczyn awarii podajników i pieców retortowych. Dzięki temu również finalny produkt – EKOBRAN nie posiada zanieczyszczeń, szczególnie kamienia. Podczas dalszej obróbki (wykonywanej w naszym zakładzie w Braniewie) węgiel jest kruszony a następnie odsiewany do wymaganych rozmiarów.
 
 

Przejdź do galerii zdjęć
Kontakt

Chemikals Sp. zo.o.
14-500 Braniewo, Siedlisko 8
tel. biuro EKOBRAN: 55 620 87 24
email: zamowienia@chemikals.pl

 

Lokalizacja

Jak do nas trafić?
zobacz wszystkie →

Opinie klientów

Od kilku sezonow pale tym ekogroszkiem. Wcześniej kupowalalm z polskich kopalni, ale niestety nie umywa się do Ekobranu. Jezeli jakosc nie ulegnie pogorszeniu, to na pewno nigdy nie zamienię na inny.
   Danuta

Poznaj producenta


więcej
ekobran węgiel facebook ekobran węgiel google plus ekobran węgiel youtube ekobran węgiel instagram ekobran węgiel pinterest